Mesecari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesecari

Photomania & zabava
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 SVI VOLIMO SEKS KAD SMO ZALJUBLJENI

Ići dole 
AutorPoruka
Lara

Lara


Broj poruka : 1995
Datum upisa : 22.09.2009
Godina : 54
Lokacija : Srbija

SVI VOLIMO SEKS KAD SMO ZALJUBLJENI Empty
PočaljiNaslov: SVI VOLIMO SEKS KAD SMO ZALJUBLJENI   SVI VOLIMO SEKS KAD SMO ZALJUBLJENI Icon_minitimeNed Sep 27, 2009 9:56 am

Možda je istina da slobodni muškarci više i radije razmišljaju o seksu od žena, ali jednom kad se zaljubimo i uđemo u stalnu vezu, i jedni i drugi podjednako uživamo u seksu i podjednako ga želimo.

Nije da to nismo i prije znali, ali sada imamo i rezultate znanstvene studije da s njima mašemo pred nosom svima koji nam ne vjeruju!



Prethodne su studije doduše pokazale da su muškarci skloniji seksualnim odnosima bez emotivne komponente, da se lakše odlučuju na seks za jednu noć i da češće masturbiraju.

A saznali smo da su čak i u zemlji snova muškarci s Marsa a žene s Venere: naime, jedna novija studija pokazala je da muškarci sanjaju seks dvostruko češće od žena.

Ali vratimo se mi istraživačima s floridskog sveučilišta s kojima smo počeli članak. Naime, ti su znanstvenici proveli istraživanje u koje su uključili 208 žena i 131 muškarca. Ispitanicima su prezentirane tvrdnje prema kojima su se morali odrediti, odnosno dodijeliti im ocjene od 'izrazito se slažem' pa do 'izrazito se ne slažem'. Tvrdnje su bile grupirane u četiri kategorije.
Što su istraživači pitali...

U prvoj kategoriji (nazvanoj 'Koliko vam je seks ugodan, emotivno i fizički') nalazile su se sljedeće tvrdnje:
1. Moram se napiti da povećam užitak u seksu
2. Ako se želim s nekim osjetiti bliskost i povezanost, moram s njim spavati
3. Moram spavati barem sa svojim partnerom da me ne ostavi
4. Moram spavati sa što više ljudi

U drugoj kategoriji ('Seks pomaže da bolje mislim o sebi') stajale su tvrdnje:
1. Radi seksa me partner još više voli
2. Osjećam se poželjna/poželjan nakon seksa
3. Više vjerujem svojem partneru nakon seksa

Evo i tvrdnji iz treće kategorije ('Može li seks imati negativne posljedice na mene, emotivno ili psihički'):
1. Poslije seksa se osjećam loše jer sam iznevjerila / iznevjerio svoja moralna načela
2. Bog će me kazniti radi seksa (oho, od kuda sad to???)
3. Seks za jednu noć čini me nemoralnom osobom
4. Dobit ću neku spolnu bolest radi čim se poseksam

I na kraju, ovo su tvrdnje iz četvrte grupe ('Seks i društvene norme'):
1. Trebam imati spolne odnose već i prije braka
2. Moram biti jako dugo u vezi s partnerom prije negoli prvi puta vodimo ljubav
3. Ne trebam voditi ljubav s partnerom jer ću se previše vezati uz njega i previše ga zavoljeti
... i kakve su odgovore dobili

Neki rezultati su ispali prilično očekivani: žene su uglavnom davale veći naglasak na emotivnu stranu seksa, a muškarci na fizičku. Muškarcima je seks ugodan prvenstveno fizički, dok žene više uživaju u emotivnoj bliskosti (popraćenoj seksom).

Pored toga, žene više razmišljaju o društvenim normama i muči ih što će okolina misliti o njima nakon seksa.

Zašto je to tako - određuju li naše ponašanje i razmišljanje geni ili odgoj? Čini se da je to pitanje ipak teško odgovoriti. Istraživači kažu da razlike u odgovorima pokazuju i utjecaj genetskog nasljeđa (prirođena razlika među spolovima), ali i utjecaj društvenih normi: žene zato više potenciraju ulogu 'razuma', dok muškarci osjećaju pritisak da budu agresivniji i da češće iniciraju seks.

Možda baš zato muškarci u većoj mjeri preferiraju seks s puno partnerica, dok žene osjećaju da bi bilo bolje malo pričekati sa seksom, ili se čak i suzdržavati od seksa prije braka.
Sve se mijenja kad se zaljubimo

Međutim, kad se pojavi Onaj Pravi, žene zaborave na društvene norme, na mišljenje okoline i na ono što ih je učila mama. Pustimo sada to, kad je seks tako dobar!

U stalnoj i čvrstoj vezi, i muškarci i žene se ponašaju slično. I jedni i drugi podjednako uživaju u seksu, baš kao što i podjednako osjećaju da ih seks zbližava. Gotovo bez iznimke svi misle da je seks važan u održavanju zdrave i sretne veze (to mislimo i mi, makar nas nisu ništa pitali). I ne samo to – seks je predivan način za podizanje samopouzdanja i dobrog raspoloženja.

Čini se da su floridski istraživači pohvatali konce. 'Ljudi u ljubavnoj vezi više pažnje polažu na osjećaje, svoje i partnerove, nego na socijalne norme i na ono što društvo očekuje od njih' – kažu oni.

Doduše, svi mi koji smo barem jednom bili zaljubljeni znali smo to i prije… Ali nećemo to reći vrijednim znanstvenicima – da im ne kvarimo veselje.
Nazad na vrh Ići dole
 
SVI VOLIMO SEKS KAD SMO ZALJUBLJENI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Probajte SMART seks!
» Da li je seks potreba, hir ili stvar izbora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mesecari :: Drustvo :: Ljubav :: Sve o sexu-
Skoči na: